- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Dodatkowe 4 miliony na rewitalizację Rynku

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zwiększył wysokość dofinansowania na rewitalizację szamotulskiego Rynku z 56 do 85% wartości inwestycji.

O otrzymaniu dofinansowania na inwestycję pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych poprzez modernizację Rynku i Parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach” UMiG informował już w połowie 2019 roku. Szamotułom przypadło 8,2 mln złotych, czyli 56% wartości inwestycji. Już wtedy informowano, że w przypadku pojawienia się dodatkowych środków, którymi dysponuje Zarząd Województwa, istnieje możliwość zwiększenia wsparcia nawet do 85%. Jak informuje UMiG, zapadły w tej kwestii ostateczne decyzje – Gmina otrzymała dodatkowe 4,2 mln złotych, czyli za inwestycję zapłaci nie 6,5 mln, a około 2,2 mln złotych. -Dla Szamotuł to bardzo duże pieniądze! Pieniądze, które przeznaczyć można na następne metry nowych dróg, chodników, kanalizacji.. – informuje urząd.

Wstępna koncepcja zakłada, że w ramach prac rewitalizacyjnych wymieniona zostanie nawierzchnia płyty Rynku – w tym instalacje sanitarne, kanalizacyjne, wodociągowe, energetyczne itp. Kompleksowy remont czeka kamienicę, w której dawniej znajdowała się siedziba banku. Rynek będzie oświetlony, monitorowany, powstaną drogi rowerowe, parkingi i chodniki. W centrum miasta znajdą się elementy małej architektury i strefy z roślinnością. W parku Jana III Sobieskiego powstanie miasteczko ruchu drogowego, pojawią się nowe ławki, monitoring, oświetlenie i alejki.

- Reklama -

Dofinansowanie pochodzi w WRPO, całkowity koszt inwestycji to ponad 14,5 mln złotych.

  1. Czyż nie ładnie wygląda odremontowana kamienica, widoczna w tle w czasie remontu? Ładnie, stylowo, a nie jak powstało parę w ….nie pasującym do całości zabudowy, i aż dziwi, że tylko kilka kamienic- a już mniej- jest pod opieką konserwatora zabytków, o czym była mowa w innym portalu. Niech się coś dzieje w rejonie centrum, bo kamienic wymagających remontu, trochę jest.

  2. Bzdurny pomysł z tym rynkiem! Komu potrzebne są ładne kamienice i fontanny gdy przez miasto jedzie tysiące aut na dobę. Tylko …. może wpaść na taki pomysł zamiast zrobić obwodnicę miasta i wtedy brać się za rynek i parki!!!Gratulacje za kolejny glupi pomysl ekipy z urzędu!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe