- Reklama -
21.6 C
Szamotuły
niedziela, 28 maja, 2023

Szamotuły. Do czego służą słupki SOS na Rynku? Urząd wyjaśnia

W ramach rewitalizacji szamotulskiego Rynku zainstalowano kilka słupków z napisem SOS. Do czego służą te urządzenia?

Skrzynki SOS można użyć w przypadku zauważenia przestępstwa lub wykroczenia, konkretnego niebezpieczeństwa lub sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu. Po naciśnięciu przycisku zostaniemy połączeni ze strażą miejską. Dyżurny strażnik zdecyduje, jaka interwencja jest konieczna: czy działania Straży Miejskiej czy też innych służb, w tym również medycznych – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Warto zaznaczyć, że połączenie ma charakter wideo – strażnik oprócz rozmowy ze zgłaszającym może podejrzeć, co dzieje się wokół niego. Rozmówca będzie widoczny z trzech kamer, co – mamy wrażenie – ostudzi zapały ewentualnych „przesadnie samotnych” lub „przesadnie dowcipnych” – dodaje szamotulski magistrat.

- Reklama -

Obecnie system jeszcze nie działa – trwają prace związane z montażem i instalacją oprogramowania systemu. Gdy zacznie funkcjonować, urząd wyda stosowny komunikat.

Słupki SOS oczywiście nie zastępują numeru alarmowego. W sytuacjach zagrożenia warto skontaktować się w pierwszej kolejności właśnie z numerem 112. Szkoda, że urządzeń nie wyposażono w defibrylatory.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe