- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Szamotuły. 74-latek pomimo kwarantanny wybrał się z chorą żoną na zakupy

Podczas kontroli drogowej policjanci drogówki natrafili na osoby, które nie przestrzegały kwarantanny oraz izolacji domowej. Z ustaleń wynikało, iż seniorzy wyjechali po zakupy. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze z Szamotuł. O zajściu policjanci poinformowali również stację sanitarno-epidemiologiczną.

W dniu 24 kwietnia br. policjanci drogówki, w Szamotułach zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, który na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i skręcił w inną ulicę. Kierujący nie zastosował się do znaku „nakaz jazdy z prawej strony znaku”, zjechał na pas drogi przeznaczony do jazdy w przeciwnym kierunku i wjechał na teren jednej z posesji.

Kierujący nie zdążył jednak uciec do domu. Okazało się, iż samochodem poruszał się 74-letni mieszkaniec Szamotuł oraz jego 69-letnia żona. Policjanci ustalili, iż 74-latek powinien przebywać na kwarantannie domowej, a kobieta na izolacji. Małżeństwo tłumaczyło mundurowym, iż wyjechali tylko na drobne zakupy.

- Reklama -

Z uwagi na czynny żal, policjanci pouczyli 74-latka za popełnione wykroczenie drogowe. W związku ze złamaniem obostrzeń sanitarnych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach prowadzą czynności sprawdzające, aby wyjaśnić czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia innych osób (art. 165 § 1 kodeksu karnego). O zdarzeniu poinformowano również niezwłocznie sanepid. Funkcjonariusze dopilnowali też, aby para udała się do miejsca zamieszkania. 

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie! Osoby objęte izolacją domową czy kwarantanną muszą poddać się rygorom sanitarnym. Nie narażajmy życia i zdrowia innych osób!

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe