- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Szamotuły. 36 strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie podstawowe [ZDJĘCIA]

W niedzielę 7 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbył się egzamin teoretyczny oraz praktyczny, który zakończył „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Egzamin pomyślnie zakończyło 36 strażaków OSP, zdobywając tym samym uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych. Szkolenie przeprowadzono według Programu Szkolenia Podstawowego Strażaka Ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 4 marca 2022 r., zatwierdzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach. Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej na terenie Jednostki- Ratowniczej PSP nr 6 w Poznaniu oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – informuje PSP Szamotuły.

- Reklama -

Strażacy ochotnicy zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie.

Zaświadczenia o ukończeniu kursu wręczył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers wraz z dowództwem JRG.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe