- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Szamotulski szpital daje szansę na powrót do samodzielności po udarze

Szpital w Szamotułach zaprasza Pacjentów do udziału w programie rehabilitacji po udarze mózgu. Projekt realizowany będzie w formie bezpłatnych, 3-tygodniowych, dziennych turnusów rehabilitacyjnych.

Trwają zapisy!

- Reklama -

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy woj. wielkopolskiego w wieku 18-64 lat, którzy przeszli udar mózgu w ciągu ostatnich 12 miesięcy od zgłoszenia i nie są jeszcze objęci żadnym programem rehabilitacyjnym.

Ćwiczenia pozwalają na osiągnięcie sprawności i samodzielności w dużo większym zakresie. W niektórych przypadkach umożliwiają nawet powrót do życia zawodowego!

Beneficjentami są również najbliżsi Pacjenta, do których kierowane będą szerokie działania edukacyjno-profilaktyczne.

Zdrowie mieszkańców Powiatu Szamotulskiego jest dla nas niezwykle ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby stale podnosić jakość usług medycznych w regionie. Zarząd Powiatu Szamotulskiego zdecydował się przeznaczyć dodatkowe środki właśnie na takie działania. – mówi Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski.

– Rehabilitację poudarową będziemy prowadzili na wielu płaszczyznach. Zespół specjalistów zajmie się m.in. fizykoterapią, kinezyterapią, zajęciami z logopedą i psychologiem. Wszystko pod nadzorem lekarza specjalisty. Będzie nawet darmowy catering – wyjaśnia Robert Piechota, Kierownik Zakładu Fizykoterapii SP ZOZ w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe