- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Nowe przypadki koronawirusa w powiecie. Zakażenie m.in. w firmie Amica

W ciągu ostatnich dwóch dni potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie szamotulskim. Czy w regionie mamy ognisko zakażeń?

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, na dzień dzisiejszy w powiecie szamotulskim mamy 23 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem. W ostatnich dniach odnotowano zakażenia w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach, w firmie Amica, u nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach oraz u członka zespołu UKS Szamotulanin. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. -Aktualnie pracujemy nad dwoma ogniskami tj. Amica i SP ZOZ. Nie odnotowano kolejnych zakażeń u innych członków zespołu UKS Szamotulanin. Sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz ich rodziny zostali poddani kwarantannie w miejscu zamieszkania – informuje Urszula Gołąb z PSSE w Szamotułach.

- Reklama -

Z przeprowadzonych dochodzeń epidemicznych wynika, że pozostałe przypadki zakażeń u mieszkańców powiatu szamotulskiego są rozproszone i nie mają powiązań między sobą, jednak sytuacja epidemiologiczna jest dynamiczna.

Rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Szamotułach informuje, że sytuacja w placówce jest stabilna – Na kwarantannie przebywa obecnie 4 pracowników, a kolejnych 3 jest objętych izolacją domową. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zdrowe osoby wrócą do pracy.


Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe