- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Szamotulski szpital chce otworzyć dwie nowe poradnie

W poniedziałek 9 września br. dyrektor SPOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak poinformował członków Rady Społecznej przy SP ZOZ, że złożył w NFZ ofertę, dotyczącą uruchomienia dwóch nowych poradni poszpitalnych: chorób wewnętrznych i pediatrycznej.

Jak informuje dyrektor, szpital posiada odpowiednie pomieszczenia i sprzęt. Specjaliści, pracujący w szpitalu wyrazili gotowość pracy w nowych poradniach. Wiedzą i doświadczeniem będą mogli służyć pacjentom, którzy wcześniej byli leczeni w oddziałach szpitalnych.  

Zamiar utworzenia poszpitalnych poradni chorób wewnętrznych i pediatrycznej wpisuje się w realizowaną przez władze powiatu wizję systematycznego zapewniania mieszkańcom powiatu  Szamotulskiego jak najpełniejszej opieki medycznej.

- Reklama -

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że nowe poradnie mają powstać w sytuacji, gdy większość wielkopolskich szpitali powiatowych sygnalizuje problemy ze zrównoważeniem bilansu, a w niektórych, ze względu na braki kadrowe, trzeba było zwiesić funkcjonowanie niektórych oddziałów.

Liczę, że nasza oferta zostanie przyjęta przez Narodowy Fundusz Zdrowia i poradnie jak najszybciej zaczną przyjmować pacjentów – mówi dyrektor Pawelczak.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe