- Reklama -
2.7 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotulski „Rolnik” w świątecznej odsłonie [ZDJĘCIA]

Świąteczny klimat zagościł również w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach.

Przygotowania do świąt w „Rolniku” rozpoczęły się już 6 grudnia. Tego dnia uczniowie szkoły, którzy przybyli na lekcje w czerwonych strojach, lub czapkach Mikołaja, obdarowani zostali prezentem pod postacią zwolnienia z pisania kartkówek, sprawdzianów i z ustnych odpowiedzi.

Kolejne dni mijały pod znakiem przygotowań do szkolnego konkursu na najpiękniejszą dekoracje sali, w którym brały udział wszystkie klasy.

- Reklama -

Za zewnętrzną oprawę murów szkoły oraz dekoracje szkolnych korytarzy zadbali uczniowie klas : 3 KTp i 3 K, wraz z nauczycielami: p. Anną Kaczmarek i p. Bartkiem Korpikiem.

Wejście do szkoły przeobrażone zostało w świąteczny upominek otoczony igliwiem, bombkami i mieniącymi się lampkami. Zawisły również świąteczne życzenia. W holu głównym stanęła imponująca choinka, oświetlająca swoim blaskiem szkolny korytarz. Poręcze schodów przystrojono girlandami. Efekt pracy uczniów Technikum Architektury Krajobrazu był imponujący.

16 grudnia przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem Bartkiem Korpikiem oraz p. Małgorzatą Rosadą i p. Ewą Krysztofiak wytypowali swoich faworytów w konkursie na dekoracje sali. Nie było to wcale łatwe zadanie, gdyż nie po raz pierwszy młodzież szkoły wykazała się wielką kreatywnością, wyobraźnią i talentem.

Zdecydowano się wyróżnić dekoracje:

  • Sali matematycznej – klasa 1Hb – miejsce 4
  • Sali historycznej – klasa 2zkC – miejsce 3
  • Sali historycznej – klasa 3GRp – miejsce 2

I miejsce zdobyła zaś dekoracja Laboratorium Analizy Żywności wykonana przez klasę 3 GT.

Czas oczekiwania na święta umiliło uczniom również tworzenie wspólnych, klasowych listów do Świętego Mikołaja!

Uczniowie napisali w nich o swoich życzeniach, planach, marzeniach. O tym, co chcieliby zmienić w życiu, szkole, na świecie. Jesteśmy przekonani , że Święty weźmie je wszystkie pod uwagę.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe