-0.2 C
Szamotuły
piątek, 15 stycznia, 2021

Szamotulska Nocna Piątka i Wroniecka Dycha odwołane!

Polecamy

W związku z panującą epidemią koronawirusa odwołano dwie duże imprezy biegowe w naszym regionie.

3. Szamotulska Nocna Piątka miała odbyć się 13 czerwca, podczas imprezy planowano m.in. bicie rekordu Polski w tańcu Macarena. Wczoraj Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe poinformowało jednak o odwołaniu biegu: Decyzją Zarządu Szamotulskiego Stowarzyszenia Sportowego z przykrością informujemy o odwołaniu 3.Szamotulskiej Nocnej Piątki w dniu 13.06.2020r. Obserwując rządowy plan powrotu do aktywności sportowych nie ma żadnych przesłanek mówiących o możliwości zorganizowania biegu masowego w tym terminie. Stowarzyszenie analizuje możliwość organizacji zawodów w późniejszym terminie.

Tydzień później, 21 czerwca miała odbyć się Wroniecka Dycha. Niestety również w tym przypadku koronawirus pokrzyżował plany organizatorom. Niestety, postępująca epidemia zmusiła nas do podjęcia decyzji o odwołaniu tegorocznej edycji Wronieckiej Dychy. Ponieśliśmy już pewne koszty związane z jej organizacją, jednak aktualna sytuacja nie pozwala nam ze stuprocentową pewnością zapewnić dzisiaj, że bieg w czerwcu będzie dla Was bezpieczny, że zagrożenie związane z wirusem minie. Takiej pewności nie daje dziś również naszym zdaniem ewentualne przeniesienie biegu na jesień tego roku – informuje Wroniecki Klub Biegacza.

- Reklama -

Biegacze, którzy wnieśli opłatę skarbową, mogą skorzystać z jednej z trzech opcji:

  1. Przekazanie za pośrednictwem organizatora opłaty startowej dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia (obecnie będącego jednoprofilowym szpitalem zakaźnym dla województwa wielkopolskiego);
  2. Zwrot opłaty startowej na konto, z którego została ona wpłacona;
  3. Przekazanie opłaty startowej na pokrycie kosztów poniesionych przez Wroniecki Klub Biegacza na organizację imprezy, która niestety nie może się odbyć (ewentualnie w dalszej kolejności na cele statutowe Stowarzyszenia).

O swojej decyzji należy poinformować organizatora do 10 maja na adres mailowy: [email protected]

Do chwili obecnej nie podjęto decyzji o dacie organizacji X Szamotuły Samsung Półmaratonu. Impreza, zgodnie z planem, miała odbyć się w połowie października, jednak nie rozpoczęto jeszcze zapisów na bieg.

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Koronawirus w powiecie szamotulskim. Aktualne dane – 15.01.2021

Przedstawiamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji epidemiologicznej m.in. w powiecie szamotulskim. Ile osób zaraziło się ostatniej doby koronawirusem Sars-CoV-2? Koronawirus w Polsce W Polsce w...