- Reklama -
19.2 C
Szamotuły
sobota, 12 czerwca, 2021

Szamotulska drogówka bezlitosna dla kierowców łamiących przepisy. Rekordzista jechał o 120 km/h za szybko

Polecamy

Każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach. Należy jednak pamiętać, iż to od odpowiedzialnego zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego w największej mierze zależy czy droga minie bezpiecznie. W ostatnim czasie, kilku kierujących, którzy „wpadli” w ręce policjantów z grupy SPEED nie wykazało się rozwagą.

Głównym zadaniem policjantów z grupy „Speed” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Funkcjonariusze z szamotulskiej grupy korzystają z radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Czasem w ramach wymiany, pełnią też służbę na terenie sąsiednich powiatów.

Sądząc po efekta pracy funkcjonariuszy, na drogach  wciąż można spotkać zbyt dużo brawury wśród uczestników ruchu drogowego.

- Reklama -

W ostatnich dniach policjanci z szamotulskiej drogówki natrafili m. in. na znaczne przekroczenie prędkości, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pierwsze z powyższych wykroczeń miało miejsce w dniu 14 kwietnia br. w Sędzinku. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kierujący mercedesem poruszał się z prędkością aż 170 km/h. Mieszkaniec Poznania został ukarany mandatem karnym, nałożono na niego punkty karne, a także na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

W dniu 16 kwietnia br. w Uścikowie nasi policjanci zauważyli kierującego nissanem, który przekroczył linię podwójną ciągłą i na przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd. 22-letni mieszkaniec Wągrowca został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia, w miejscowości Wełna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Honda, który stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący wyprzedzał ciąg pojazdów, jadąc prosto na nieoznakowany radiowóz. 75-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami o zachowanie rozwagi na drogach! Brawurowa jazda i rażące łamanie przepisów może być przyczyną tragedii na drodze! Policja apeluje nie tylko kierujących samochodami, ale biorąc pod uwagę porę roku, również do motocyklistów. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze oraz do obowiązujących ograniczeń. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących, ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -