- Reklama -
-11.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Szamotulscy policjanci prowadzą akcję „pomachaj kierowcy”

W pierwszych dniach września, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Od 5 września szamotulscy policjanci towarzyszą najmłodszym w drodze do szkoły. Wszystko dzięki akcji pod nazwą „pomachaj kierowcy”, która ma na celu wzajemne zwracanie na siebie uwagi w relacji kierowca – pieszy.

Policjanci przypominają podstawowe przepisy ruchu drogowego, a także ćwiczą zasady przechodzenia przez jezdnię. Policjantów wydziału ruchu Drogowego można zobaczyć pod szkołami powiatu szamotulskiego, tłumaczą oni jak gest w postaci po machania ręką do kierowcy a także nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego może wpłynąć na bezpieczne przejście przez jezdnię, zwłaszcza tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Policjanci apelują do kierowców o przyłączenie się do akcji. Wzajemna współpraca pomiędzy kierowcą a pieszym, może w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Podobne działania prowadzone są w całej Wielkopolsce.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe