- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Szamotulscy policjanci na podium w charytatywnym turnieju w piłce nożnej halowej

Drużyna z szamotulskiej komendy zajęła drugie miejsce w charytatywnym turnieju piłki nożnej halowej. Turniej został zorganizowany przez wągrowieckich policjantów, oraz społeczność szkoły w Łeknie.

Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Szamotułach często angażuje się w turnieje piłki nożnej organizowane przez inne jednostki Policji. Często zawody kończą się miejscem na podium (m. in. w czerwcu w Trzciance nasza drużyna zajęła III miejsce oraz w lipcu w Popowie zajęła II miejsce). W sobotę 1 grudnia nie mogło więc jej zabraknąć na charytatywnym turnieju piłki nożnej halowej w Wągrowcu.

- Reklama -

Turniej został rozegrany specjalnie dla gościa honorowego – zmagającej się z ciężką chorobą 8-letniej Amelki, która jest uczennicą szkoły w Łeknie.

W turnieju brały udział drużyny z policji z Wągrowca, Piły, Chodzieży, Żnina, Szamotuł, Obornik Wielkopolskich, Gniezna, strażacy z Wągrowca, Chodzieży, a także drużyna Sokoła Łekno i klubu radnych Bliżej Ludzi.

Tego typu zmaganiom zawsze towarzyszą duże emocje. Turniej wsparło wielu ludzi dobrej woli. Finansowo wsparty został też przez związki zawodowe policjantów z Wągrowca i województwa wielkopolskiego. Dzięki wpłatom drużyn uczestniczących w turnieju, wstępnie podliczona kwota zbiórki osiągnęła 4,6 tysiąca złotych.

Drużyna z Szamotuł stanęła na podium. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce (zaraz za drużyną policjantów ze Żnina). Dodatkowo bramkarz naszej drużyny został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, gdyż w trakcie sześciu rozegranych meczy nie wpuścił w okno bramki żadnej piłki. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce dopiero po dogrywce w rzutach karnych.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda / http://www.wagrowiec.policja.gov.pl/w28/aktualnosci/204596,Turniej-dla-Amelki.html)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe