- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Szamotulanie ukradli w Obrzycku alkohol za ponad 1100 zł. Grozi im do 5 lat więzienia

Kryminalni z Szamotuł razem z dzielnicowymi z Obrzycka ustalili podejrzanych o kradzież sklepową. Sprawcy wynieśli ze sklepu alkohol za ponad 1100 zł. Grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek 17 listopada br. policjanci z Obrzycka otrzymali zawiadomienie o kradzieży sklepowej. Dwaj nieznani mężczyźni dwukrotnie (w dniu 12 oraz 13 listopada) przyszli do jednego ze sklepów w Obrzycku, i zapakowali do swoich plecaków głównie whisky oraz wódkę za ponad 1100 zł, po czym wyszli i nie zapłacili za żaden towar.

Teren zdarzenia był objęty monitoringiem, który pomógł w rozpoznaniu podejrzanych o kradzież. Jeszcze tego samego dnia, w którym przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, ustalenia szamotulskich kryminalnych oraz dzielnicowych z Obrzycka przyczyniły się do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Szamotuły. 55-latek oraz 31-latek zostali zatrzymani przez kryminalnych oraz patrolówkę z Szamotuł. Byli znani miejscowej policji ze wcześniejszych interwencji oraz kradzieży.

- Reklama -

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanych czynów. W rozmowie z policjantami stwierdzili, że ukradli alkohol, aby go sprzedać, a część zdążyli sami wypić. Grozi im do 5 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe