- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Szamotulanie uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska

Wczorajsze wydarzenia podczas finału WOŚP w Gdańsku poruszyły całą Polskę. Prezydent Gdańska został zaatakowany tuż po Światełku do nieba. Na scenę, na której był m.in. Paweł Adamowicz, wtargnął mężczyzna i ugodził Prezydenta nożem. Przez całą noc trwała walka o jego życie, niestety dziś po południu Adamowicz zmarł.

Aby uczcić jego pamięć Obywatel Szamotuł zaprosili szamotulan na czuwanie przed Urzędem Miasta i Gminy.


My staniemy dzisiaj w milczeniu. Za dużo słów. Za dużo gestów i pustych frazesów. Nie będziemy krzyczeć.Jak w tysiącach miast, będziemy pod siedzibą Naszego Szamotulskiego Samorządu. Stańmy wszyscy razem i w ciszy. Zapraszamy Was przed Urząd Miasta i Gminy Szamotuły – zapalmy znicz, pomilczmy. – Obywatele Szamotuł

- Reklama -


Przed urzędem pojawili się m.in. Włodzimierz Kaczmarek i Beata Hanyżak, wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami zapalili znicze, by uczcić pamięć Pawła Adamowicza.

Obywatele informują, że podobne spotkania będą organizowane codziennie o godzinie 18:00 do dnia pogrzebu prezydenta Gdańska.


[Best_Wordpress_Gallery id=”791″ gal_title=”Czuwanie Adamowicz”]

Zdjęcia: Mariusz Foltyniewicz (Obywatele Szamotuł)

  1. Panie Burmistrzu! Szanowni współobywatele! Wzorem wielu samorządów miejskich i wiejskich ogłośmy w Szamotułach dzień pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – DNIEM ŻAŁOBY. Usankcjonujmy również codzienne spotkania obywateli oddające hołd zamordowanemu Prezydentowi mające miejsce pod Ratuszem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe