- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Święto Dyni w Gąsawach

W niedzielne przedpołudnie zainaugurowano tegoroczne Święto Dyni, które na stałe wpisało się już w kalendarz najważniejszych imprez w naszym regionie.

Organizatorem i jednocześnie miejscem imprezy było tradycyjnie Centrum Ogrodnicze WERIMAX w Gąsawach. W tym roku na gości czekało jeszcze więcej atrakcji.  W kilku pawilonach mogliśmy podziwiać egzotyczne ptaki i rośliny, a wielu lokalnych producentów miało okazję zaprezentować swoje produkty. Zwiedzający mogli zapoznać się min. z piernikami dekoracyjnymi, maskotkami, obrazami i innym rękodziełem. Wyjątkowe było stoisko gdzie można było zakupić tradycyjny miód pszczeli i przy okazji poznać tajniki jego powstawania przy znajdującym się obok ulu.

- Reklama -

Motywem przewodnim niedzielnego wydarzenia były oczywiście rzeźby i kompozycje z dyni. Wśród nich mogliśmy zobaczyć między innymi postacie z filmu „Shrek” czy polskich sportowców takich jak Andrzej Gołota, Monika Pyrek i Anita Włodarczyk. Goście mogli wziąć udział w degustacji i wspólnym gotowaniu potraw z dyni.

Nie zabrakło też atrakcji dla małych i dużych, można było min. przejechać się bryczką, strzelić z łuku, poskakać na trampolinie i podziwiać w akcji samochody terenowe, a na scenie wystąpił zespół muzyczny „Pozoranci”.

 

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe