- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Szamotulscy policjanci po raz kolejny spotkali się z najmłodszymi. W trakcie wizyty w Komendzie przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, na placu zabaw i w domu, w tym także podczas kontaktu z nieznajomym. Największą atrakcją dla najmłodszych było obejrzenie policyjnych radiowozów.

- Reklama -

15 września br., policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach gościli u siebie dzieci z Przedszkola „Jarzębinka” w Szamotułach. Mali goście dowiedzieli się jak wygląda praca policjanta, jaki nosi mundur, a także mieli okazję zobaczyć policyjny radiowóz.

W trakcie spotkania, szamotulscy dzielnicowi przypomnieli dzieciom o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, na placu zabaw i w domu w tym także podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przedszkolaki doskonale radzili sobie z odpowiedziami na pytania policjantów. Na koniec pogadanki wszyscy mali goście otrzymali elementy odblaskowe, a mundurowi przypomnieli o obowiązku noszenia ich po zmroku w terenie niezabudowanym.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się jednak wycieczka po budynku szamotulskiej komendy. Dzieci dowiedziały się między innymi kim jest Oficer Dyżurny, zwiedziły Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, jak również miały okazję zobaczyć policyjny sprzęt do pobierania odcisków palców i na pamiątkę na specjalnie przygotowanych kartkach zrobili swój odcisk palca.

przedszkolaki-na-komendzie2

Źródło i zdjęcia: szamotuly.policja.gov.pl, Ewelina Grabowa

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe