- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Studenci z Piły będą odbywać praktyki w szamotulskim szpitalu?

28 marca w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach doszło do spotkania Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza i Dyrektora SP ZOZ Remigiusza Pawelczaka z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, m.in.: Rektorem Donatem Mierzejewskim, Prorektorem ds. Rozwoju, Nauki i Współpracy Międzynarodowej Janem Polcynem i Zastępcą Dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia Ewą Żekanowską.

Celem spotkania było omówienie zasad ewentualnej współpracy między Powiatem Szamotulskim, a PWSZ w Pile. Zakłada się, że studenci kierunków pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz fizjoterapia mieliby odbywać praktyki zawodowe w SP ZOZ w Szamotułach. Młodzi mieszkańcy naszego powiatu mogliby z kolei liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę edukacyjną ze strony uczelni, a w przypadku wyboru jednego z wyżej wymienionych kierunków, praktyki również mogłyby się odbywać w naszym szpitalu. To z pewnością duże udogodnienie logistyczne.

Przy okazji wizyty, przedstawiciele PWSZ w Pile zwiedzili szamotulski szpital. Duże wrażenie wywarły na nich zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje: nowa centralna sterylizatornia i jej podziemne połączenie z głównym gmachem placówki, pomieszczenia poradni specjalistycznych, nowoczesna serwerownia, czy otwarty w ubiegłym roku Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Goście podkreślali, że Szpital Powiatowy w Szamotułach jest doskonałym miejscem do doskonalenia umiejętności przyszłych pracowników służby zdrowia.

- Reklama -

Powiat Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe