- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Strażacy z Wronek, Podrzewia oraz Szamotuł dostaną nowe wozy

Dzisiaj opublikowano listę jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Kilkanaście dni wcześniej przetarg na dostarczenie wozów dla PSP ogłosiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Leśniakiewicz zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2024 r. otrzymają dofinansowanie na zakup nowych wozów.

Dzięki dofinansowaniu do strażaków ochotników z całego kraju trafią 292 nowe pojazdy. Do jednostek OSP trafi 55 ciężkich, 140 średnich i 83 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 14 pojazdów innego rodzaju – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

- Reklama -

Wozy trafią między innymi do dwóch jednostek OSP z powiatu szamotulskiego. Średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze otrzymają druhowie z OSP Wronki oraz OSP Podrzewie.

Nowy pojazd dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach

31 maja Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłosiła przetarg na dostawę pięciu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Ciężkie wozy trafią do Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie. Do Komend Powiatowych PSP w Szamotułach, Pile i Grodzisku Wielkopolskim trafią średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Przetarg zakończy się 4 lipca. Po podpisaniu umów, zwycięzca postępowania będzie miał 110 dni na dostarczenie samochodów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe