- Reklama -
-5.5 C
Szamotuły
czwartek, 30 listopada, 2023

Strażacy z naszego powiatu prowadzili poszukiwania zaginionego w lesie mężczyzny

W czwartek, 9 listopada o godzinie 22.38 do służb ratunkowych z powiatu szamotulskiego wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w pobliżu miejscowości Jasionna w gminie Wronki.

Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który właśnie w czwartek udał się do lasu na grzybobranie i nie wrócił do miejsca zamieszkania. W związku z późną porą, ale przede wszystkim zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Wronki, OSP Jasionna oraz OSP Chojno. Na miejsce wysłano również policję.

- Reklama -

Miejsce koncentracji sił i środków wyznaczono w miejscowości Jasionna przy budynku OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek SP zastano Policję, która zwróciła się z prośbą o przeszukanie terenu w kompleksie leśnym.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu wspólnie z funkcjonariuszami Policji wyznaczonego terenu
– informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny w miejscowości Smolary prowadziły również zastępy Straży Pożarnej i policja z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Niestety działania zakończyły się niepowodzeniem. Około godziny 2 w nocy w piątek akcja została przerwana. Następnego dnia służby z naszego powiatu już w niej nie uczestniczyły.

Szczęśliwy finał

Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyznę odnaleźli leśnicy dopiero w piątek rano. 85-latek pomylił wyjazd do drogi głównej i zakopał się swoim autem w lesie na terenie Nadleśnictwa Krucz. Noc spędził w aucie. W jego poszukiwania zaangażowanych było ponad 100 osób.

Poszukiwania prowadziły służby z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego przy wsparciu strażaków i policjantów z powiatu szamotulskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe