- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Strażacy na Powiatowych Targach Edukacji i Pracy

30 marca 2017r. w Hali „Nałęcz” znajdującej się przy Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach odbyły się „XII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy”, których organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach przy współudziale Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach. W otwarciu targów uczestniczył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach mł. bryg. Ireneusz Pers.

Udział w targach brała również Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Młodzi ludzie oraz ich opiekunowie zostali zapoznani z procedurą naboru do Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Szkół Aspirantów PSP. W trakcie targów funkcjonariusze udzielali szczegółowych informacji dotyczących specyfiki wykonywania zawodu strażaka oraz rozdawali materiały związane z rekrutacją do szkół pożarniczych. Była to również doskonała okazja do przedstawienia problematyki związanej z akcjami ,,Czad i ogień – obudź czujność” oraz ,,Stop pożarom traw”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez strażaków JRG. Fachowym komentarzem wspomógł go ratownik medyczny.

- Reklama -

Udział w w/w targach promował Państwową Straż Pożarną i jej działalności wśród młodzieży, która po ukończeniu szkół średnich stoi przed trudnym wyborem zawodu.

Zdjęcia: MSK Baszta Szamotuły
Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan (PSP Szamotuły)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe