- Reklama -
21.2 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

Groźnie wyglądająca kolizja w Rudniku

Wczoraj (29.03) w okolicach godziny 18:00 miała miejsce groźna kolizja w Rudniku na trasie Szamotuły – Poznań.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dwa mocno zniszczone pojazdy, dwie osoby poszkodowane znajdowały się wewnątrz pojazdu. Strażacy uwolnili poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych. Trzy osoby poszkodowane trafiły do szpitala w Szamotułach. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

- Reklama -

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, kierując Fordem Mondeo skręcając w lewo zajechał drogę kierującemu samochodem marki Ford Coguar, który w wyniku ruchu po kolizji zderzył się z mercedesem.

KPP w Szamotułach:

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami- byli trzeźwi. Ponadto mundurowi wykonali oględziny oraz sporządzili niezbędne materiały dokumentujące przebieg zdarzenia.

Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. W związku z powyższym sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa.

Mając na uwadze spowodowanie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem mondeo.

Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. To sąd zadecyduje o wymiarze kary.


Zdjęcia: redakcja/KPP w Szamotułach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe