- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Strażacy i policjanci oddali hołd tragicznie zmarłemu żołnierzowi

Dzisiaj w samo południe policjanci oraz strażacy z powiatu szamotulskiego oddali hołd śp. sierż. Mateuszowi Sitce, który odszedł na wieczną służbę.

O godzinie 12.00, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wspólnie z jednostkami OSP powiatu szamotulskiego z włączonymi sygnałami świetlno-dźwiękowymi uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie granic Naszej Ojczyzny – informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

Cześć żołnierzowi oddali również policjanci. Funkcjonariusze żegnali żołnierza w całej Polsce. Również w naszym powiecie, na znak czci dla śp. sierż. Mateusza Sitka, w geście solidarności o godz. 12.00 włączyliśmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymaliśmy się na chwilę i oddaliśmy honor – informuje st. asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły.

- Reklama -

28 maja 21-letni Mateusz Sitek został raniony nożem na granicy polsko-białoruskiej, rannego żołnierza przewieziono najpierw do szpitala w Hajnówce, następnie do szpitala wojskowego w Warszawie. Mimo podjęcia natychmiastowych działań ratowniczych, jego życia nie udało się uratować, zmarł 6 czerwca.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe