- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Strażacy i policjanci na Dniu Profilaktyki i Sportu nad Jeziorem Mormin

W środę, 19 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Ostroroga w Ostrorogu odbył się kolejny Dzień z Profilaktyką.

W tym dniu nauczyciele i uczniowie stawiają na zdrowy tryb życia, propagowanie wspólnej zabawy bez używek i uzależnień, profilaktykę rówieśniczą i zasady gry fair play.

Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję spotkać się ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej w Szamotułach oraz przedstawicielami Zakładu Karnego we Wronkach.

- Reklama -

Szamotulscy strażacy przeprowadzili pogadankę z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznych wakacji, bezpiecznych zasad zachowania się nad wodą i w górach oraz bezpieczeństwa pożarowego. Na koniec strażacy zaprezentowali sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Realizacja tych działań w szkole znacznie zwiększa świadomość uczniów na temat zdrowia i zagrożeń jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

Tego typu inicjatywy zwiększają świadomość wśród młodych ludzi na temat różnych aspektów bezpieczeństwa ale również zapewnia im praktyczne umiejętności, które mogą być kluczowe podczas wakacji i w codziennym życiu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe