- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Spowodował kolizję i uciekł. Szybko wpadł w ręce policjantów

Podejrzewany o uszkodzenie samochodu w zdarzeniu drogowym, który odjechał z miejsca kolizji został ustalony przez szamotulską drogówkę. W chwili prowadzonej interwencji, mężczyzna miał ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Sprawę wyjaśniają szamotulscy policjanci.

Wczoraj (2 stycznia br.) około godziny 19.40 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zniszczenia samochodu przy ulicy Kolarskiej w Szamotułach. Na miejscu okazało się, iż nieznany sprawca uszkodził pozostawiony na parkingu samochód marki Mazda, po czym uciekł. Przeprowadzone oględziny samochodu wskazywały na to, iż mógł on zostać uszkodzony w wyniku kolizji z innym samochodem. Sprawca pozostawił na miejscu uszkodzone elementy swojego samochodu.

- Reklama -

Mając na względzie powyższe ustalenia, policjanci opatrolowali pobliski teren, aby sprawdzić, czy nie znajduje się tam samochód, który mógł brać udział w kolizji.

Na ulicy sportowej policjanci znaleźli pojazd, którego uszkodzenia odpowiadały śladom szkód powstałych w zaparkowanym samochodzie marki Mazda. Policjanci ustalili do kogo samochód należał i kto tego dnia się nim poruszał. Kierującym samochodem był najprawdopodobniej 44-letni mieszkaniec Szamotuł. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, iż mężczyzna nie posiadał nawet uprawnień do kierowania samochodami. W dodatku przyznał funkcjonariuszom, że uciekł z miejsca kolizji gdyż nie ma prawa jazdy i w dodatku był pod wpływem alkoholu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. W chwili przeprowadzania interwencji, mężczyzna miał ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przeprowadzili badania retrospekcyjne, aby w sprawie mógł wypowiedzieć się biegły, który potwierdzi, czy 44-latek był pod wpływem alkoholu w chwili kierowania samochodem.

Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka oraz policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowania samochodem bez uprawnień oraz spowodowania powyższego zdarzenia na parkingu.

Grozić mu może kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe