- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Duszniki: Spłonął samolot

W czwartek 13 kwietnia o godz. 18.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od właściciela o pożarze garażu w miejscowości Duszniki na ul. Ogrodowej.

Dyżurny SK natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Sękowo oraz powiadomił Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palące się pomieszczenie garażowe oraz znajdujący się w nim samolot ultralekki. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.

- Reklama -

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się wnętrze garażu oraz samolot, wyniesieniu na zewnątrz dwóch butli z argonem, schłodzeniu butli, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjna w celu wykluczenia potencjalnych ognisk pożaru.

Spaleniu uległa konstrukcja samolotu ultralekkiego oraz wyposażenie garażu. Straty wyniosły 60 tys. zł, natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

[Best_Wordpress_Gallery id=”80″ gal_title=”duszniki pozar samolotu”]

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. sekc. Rafał Roszyk

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe