24.2 C
Szamotuły
czwartek, 2 maja, 2024

Sparta remisuje w ostatnim meczu rundy jesiennej

Ostatni mecz rundy jesiennej odbył 11 listopada się we Lwówku, gdzie Sparta zmierzyła się z miejscowym Mawitem.

Drużyna gospodarzy zaczęła spotkanie z wielkim zapałem, dominując grę i nie pozwalając spartanom wyjść z własnej połowy. Efekt mogliśmy zobaczyć już w 13 minucie kiedy do bramki z 25 metrów trafił Jakub Kościukiewicz. Gorąco w polu karnym Sparty zrobiło się ponownie w 26 minucie, gdy Marek Tacik po utracie piłki próbował ratować sytuację faulując zawodnika przeciwników w polu karnym. Zawodnik szamotulskiej drużyny za faul otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarzą na szczęście nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Cała sytuacja podziałała na naszą drużynę motywująco i do końca pierwszej połowy to oni byli stroną przeważającą.

W drugiej połowie Sparta kontynuowała swój atak i już w 50 minucie zdobyła wyrównującą bramkę, po akcji Filipa Kaszkowiaka i Pedro – Rafał Chmiel trafił do bramki. Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się już przeprowadzić skutecznego ataku i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W całym meczu zawodnicy obejrzeli aż 16 kartek – 10 Mawit, 6 Sparta.