- Reklama -
10 C
Szamotuły
czwartek, 23 marca, 2023

Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Miłośnicy pływania spotkali się po raz kolejny w Powiecie Szamotulskim.

9 listopada, na pływalni Centrum Sportu Szamotuły, odbył się Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 140 zawodników z zachodniej Wielkopolski. Nie zabrakło reprezentantów ZSS im. Jana Brzechwy w Szamotułach. Zawody otworzył Burmistrz – Włodzimierz Kaczmarek, w towarzystwie Posła na Sejm RP – Krzysztofa Paszyka, Wicestarosty Szamotulskiego – Beaty Hanyżak oraz zaproszonych gości. Mityng był też okazją do nagrodzenia trenerów, z Maciejem Chałupką na czele, który otrzymał Srebrny Medal Olimpiad Specjalnych. Natalia Nowak – Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Poznań, podziękowała za wsparcie i wzorową współpracę z lokalnymi władzami przy organizacji imprezy.

- Reklama -

Rywalizacja toczyła się zarówno na dużym, jak i na małym basenie. Zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, a nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy i trenerzy. Medale wręczał także Starosta Szamotulski – Józef Kwaśniewicz.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu, reprezentanci ZSS im. Jana Brzechwy uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Katowicach, gdzie odnieśli spore sukcesy.

Kolejny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych zorganizowany w Powiecie Szamotulskim potwierdza, że w sporcie najważniejszy jest zapał i pasja, a dla prawdziwego sportowca nie ma żadnych barier, ani ograniczeń. Gratulujemy uczestnikom!

Źródło: Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe