- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Śmiertelny wypadek w Sękowie. Nowe informacje

Wracamy do sprawy wczorajszego wypadku na drodze krajowej nr 92, w miejscowości Sękowo.

Dzisiaj o szczegółach swoich działań poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia o godzinie 16.38. Wówczas do dyżurnego szamotulskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pojazdu ciężarowego i samochodu osobowego oraz jednej osobie uwięzionej wewnątrz pojazdu.

- Reklama -

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Sękowo, OSP Bytyń, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policję. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu zadysponował Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 7 Poznań. Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Peugeot, który znajdował się pod naczepą pojazdu ciężarowego
Kierująca samochodem osobowym znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w pobliżu – opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osoby poszkodowanej, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ratowników medycznych, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, podniesieniu i wyciągnięciu pojazdu ciężarowego z rowu, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sprawdzeniu pojazdu w celu wykluczenia innych osób w samochodzie, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu działań, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Niestety pomimo wysiłku ratowników medycznych i lekarza z LPR nie udało się uratować życia 39-letniej kobiety
– informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia ciężarówka przygniotła peugeota.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe