- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

„Śmieciarz” wpadł w Ostrorogu. Za swoje zachowanie zapłaci wysoki mandat

Do przykrej sytuacji doszło pod koniec lutego w gminie Ostroróg.

W okolicach lasu przy Jeziorze Mormin zostały wyrzucone odpady komunalne. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu sprawy przez mieszkańców, wszczęto postępowanie wyjaśniające.

Przeanalizowano materiały z kamer monitoringu i fotopułapek. Pozwoliło to na szybkie wytypowanie sprawcy. Okazał się on mieszkańcem naszej gminy. Funkcjonariusz Posterunku Policji w Obrzycku nałożył na sprawcę zanieczyszczenia terenu zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń karę grzywny w wysokości 500,00 zł (jest to maksymalny wymiar kary zgodnie z tym wykroczeniem) – informuje Urząd Miasta i Gminy w Ostrorogu. Sprawca został też zobowiązany do uporządkowania terenu w ciągu 24 godzin oraz udokumentowania, że zebrane odpady zostały przekazane do właściwego miejsca.

- Reklama -

Potępiamy tego typu zachowanie. Niestety, ale w przypadku gdyby sprawca nie został ustalony, koszty uporządkowania „dzikiego wysypiska” spadłyby na gminę, a w efekcie końcowym na naszych mieszkańców. Niech to będzie przestroga. Prosimy, jeżeli jesteście świadkami tego typu zachowania zgłaszajcie ten fakt do naszego urzędu – dodaje ostrorogski magistrat.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe