- Reklama -
-1.4 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Rusza program profilaktyczny Powiatu Szamotulskiego

Choroby nowotworowe to jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce, a liczba zachorowań wśród Polaków stale rośnie. Aby zadbać o zdrowie mieszkańców, powiat szamotulski we współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Szamotułach oraz lekarzami rodzinnymi z terenu powiatu, rozpoczyna realizację szeroko zakrojonego programu profilaktycznego pod nazwą „Biała Niedziela”, skierowanego do mieszkańców powiatu powyżej 40 roku życia.

W ramach programu od września do listopada 2018 r. we wszystkich gminach powiatu szamotulskiego zainteresowanym mieszkańcom wykonane zostaną badania przesiewowe w kierunku wykrycia niektórych chorób nowotworowych oraz chorób sercowo-naczyniowych. W tym celu zostaną wykonane następujące badania:

  • w przypadku mężczyzn (PSA – marker pomocny przy wykryciu raka prostaty, cholesterol z frakcjami, glukoza na czczo, morfologia ogólna, badanie ciśnienia tętniczego)
  • w przypadku kobiet (CA-125- marker pomocny przy wykryciu raka jajnika, cholesterol z frakcjami, glukoza na czczo, morfologia ogólna, badanie ciśnienia tętniczego)
- Reklama -

Listę placówek i terminów wykonywania badań będzie można znaleźć na stronie internetowej szpitala: www.szamotuly.med.pl, na portalu społecznościowym Facebook, w materiałach ulotkowych
i folderach dostępnych m.in. na terenie SP ZOZ w Szamotułach oraz w gabinetach lekarza rodzinnego. Zapisy na badania oraz ustalanie kolejności przyjęć odbywają się poprzez lekarza rodzinnego danego beneficjenta akcji.

Pierwsze badania w ramach programu będą miały miejsce już w niedzielę 9 września 2018 w:

  • Ośrodku Lekarza Rodzinnego M. Piestrzeniewicz, R. Piestrzeniewicz Sp.j., ul. Polna 3, Ostroróg;
  • Prywatnym Ośrodku Lekarza Rodzinnego – lek. med. Waldemar Janaszak, ul. Łąkowa 4, Otorowo;
  • Gabinecie lekarza POZ, ul. Sukiennicza 13, Szamotuły;
  • Przychodni Zespołu Lekarza Rodzinnego „VITA” S.C., ul. Kruppika 7, Obrzycko;

 

Badania są całkowicie bezpłatne, a ich wyniki zostaną skonsultowane z lekarzem rodzinnym, pod którego opieką znajduje się pacjent. Osoby, które zdecydują się na badania i których wyniki okażą się w jakimkolwiek stopniu niepokojące zostaną skierowane do odpowiednich lekarzy specjalistów w celu poszerzonej diagnostyki.

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z Twoim Lekarzem Rodzinnym.

DOŁĄCZ DO NAS – WARTO SIĘ BADAĆ!
ZAPRASZAMY!!!

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe