- Reklama -
-11.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Rozpoczęła się budowa drogi, która połączy Mutowo z trasą Szamotuły – Oborniki

Rozpoczęły się prace związane z budową trasy, która połączy drogę gminną do Mutowa z drogą wojewódzką nr 187.

W ostatnich dniach września gmina otrzymała pozwolenie na realizację inwestycji pod nazwą: „Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Roboty drogowe ruszyły w tym tygodniu.

W ramach inwestycji powstanie całkowicie nowa droga o nawierzchni asfaltowej na długości ok. 850 mb. Na całej długości trasy przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szer. 6,0 m wraz z rowami odparowującymi oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szer. 3,0 m i oświetleniem drogowym.

- Reklama -

Nowe połączenie ułatwi dostęp do 32 hektarów terenów inwestycyjnych położonych w okolicach Mutowa – podniesie ich atrakcyjność i wartość – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Nowa trasa połączy istniejącą drogę Szamotuły – Mutowo (w miejscu łuku za firmą STER) z ul. Obornicką w Szamotułach (okolice skrzyżowania z ul. Odległą).

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Szamotuł. Koszt inwestycji to 4.964.280 złotych, a Rządowy Program Polski Ład wyłoży aż 4.702.500 złotych. Prace mają zakończyć się pod koniec grudnia bieżącego roku.

  1. Nie wiem komu takie połączenie jest potrzebne.. Na ulicach gminnych koło ul. Odległej to ludzie sami równają drogę bo gmina nie ma kasy.. A tu i westycja w polu całe Szamotuły…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe