- Reklama -
17.6 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Rozpoczęła się budowa drogi, która połączy Mutowo z trasą Szamotuły – Oborniki

Rozpoczęły się prace związane z budową trasy, która połączy drogę gminną do Mutowa z drogą wojewódzką nr 187.

W ostatnich dniach września gmina otrzymała pozwolenie na realizację inwestycji pod nazwą: „Budowa połączenia drogowego łączącego drogę gminną nr 258033P z drogą wojewódzką nr 187 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Roboty drogowe ruszyły w tym tygodniu.

W ramach inwestycji powstanie całkowicie nowa droga o nawierzchni asfaltowej na długości ok. 850 mb. Na całej długości trasy przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szer. 6,0 m wraz z rowami odparowującymi oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szer. 3,0 m i oświetleniem drogowym.

- Reklama -

Nowe połączenie ułatwi dostęp do 32 hektarów terenów inwestycyjnych położonych w okolicach Mutowa – podniesie ich atrakcyjność i wartość – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Nowa trasa połączy istniejącą drogę Szamotuły – Mutowo (w miejscu łuku za firmą STER) z ul. Obornicką w Szamotułach (okolice skrzyżowania z ul. Odległą).

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Szamotuł. Koszt inwestycji to 4.964.280 złotych, a Rządowy Program Polski Ład wyłoży aż 4.702.500 złotych. Prace mają zakończyć się pod koniec grudnia bieżącego roku.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe