- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Remigiusz Pawelczak: wynagrodzenia dla medyków większe, ale nierówne

Minister Zdrowia ogłosił, że od 1 listopada zlecił NFZ naliczanie dodatkowych 100% wynagrodzenia dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, pracujących przy pacjentach zarażonych Sars-Cov-2.

-Pracownicy medyczni poprzez codzienny, wielogodzinny, bezpośredni kontakt z Pacjentami z wirusem, ryzykują własne życie i zdrowie oraz swoich rodzin. Czynią to dla dobra innych – mówi dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak – W pełni więc popieram decyzję pana Ministra. Dbajmy o medyków, wykazujących ogromne oddanie Pacjentom.

- Reklama -

Dyrektor szamotulskiej lecznicy zauważa jednak, że nie tylko osoby wskazane przez Ministra wykazują się ogromnym poświęceniem.

-Ze zdwojonym wysiłkiem, w bezpośrednim kontakcie z zakażonymi pracują również panie salowe, opiekunki medyczne, sanitariusze, technicy pracowni diagnostycznych, radiolodzy, pracownicy prosektorium i inni. Widzę i podziwiam Ich poświęcenie! Uważam pominięcie tych osób za niesprawiedliwe. Dlatego, natychmiast po decyzji Ministra w sprawie podwyżek, wystąpiłem do Ministerstwa Zdrowia z prośbą, będącą apelem o uwzględnienie przy podwyżkach osób pominiętych w ostatnich przepisach. Poprosiłem też organizacje, zrzeszające polskie szpitale o wsparcie mojej inicjatywy – informuje Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe