- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Rekordowa pomoc od WOŚP dla szamotulskiego szpitala

Jutro odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2020 roku WOŚP przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach rekordową pomoc.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała w 2020 roku rekordową pomoc na rzecz pacjentów i personelu szpitala w Szamotułach. Sprzęt i środki ochrony indywidualnej za łączną kwotę 434 993,12 zł trafiały do lecznicy od samego początku pandemii.

- Reklama -

-Bardzo cieszyły nas, zabezpieczające personel i pacjentów, środki ochrony, których tak bardzo brakowało w pierwszych tygodniach. Pod koniec grudnia, na obszar covidowy dotarły z WOŚP nowoczesne łóżka, które poprzez możliwość automatycznej regulacji, ułatwiają pracę z chorymi i podnoszą komfort leżących. W ciągu roku na szpitalne oddziały trafiły nowoczesne kardiomonitory, pozwalające na nieinwazyjne monitorowanie stanu pacjenta. Oddział Noworodkowy wzbogacił się o sprzęt do intensywnej terapii dla najmłodszych pacjentów – respirator i urządzenie wspomagające oddychanie – informuje SP ZOZ.

W tym roku hasło zbiórki to „Finał z głową”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ze względu na koronawirusowe obostrzenia większość Finału odbędzie się w formie online. Puszki Orkiestry rozmieszczono w różnych sklepach i punktach usługowych na terenie powiatu. Odbywają się również licytacje na portalu Allegro.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe