- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie wypadku lotniczego w Dusznikach

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach wszczęła postępowanie w sprawie wypadku lotniczego, do którego doszło w dniu 17 sierpnia 2018r. w okolicach miejscowości Podrzewie.

W dniu zdarzenia mężczyzna pilotujący samolot typu awionetka, w trakcie wykonywania manewrów powietrznych, utracił panowanie nad samolotem. Świadkowie zdarzenia zeznali, że usłyszeli głośny „ryk” silnika i zauważyli spadający samolot kręcący się dookoła własnej osi, a następnie uderzający kadłubem w ziemię. Po zderzeniu z ziemią samolot stanął w płomieniach.

- Reklama -

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Policji, prokurator oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono wrak samolotu oraz dokonano penetracji terenu miejsca wypadku oraz przyległych pól, celem ewentualnego ujawnienia i zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych samolotu. Zwłoki pilota przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu, celem przeprowadzenia oględzin zewnętrznych i sekcji. Ustalono i przesłuchano osoby będące świadkami zdarzenia.

Postanowieniem z dnia 21 sierpnia 2018r. wszczęto w niniejszej sprawie śledztwo o przestępstwo z art. 177 § 2 k.k. Obecnie trwają dalsze czynności procesowe : ustalani są i przesłuchiwani kolejni świadkowie, koniecznym jest zabezpieczenie dokumentacji dotyczącej samolotu, uprawnień pilota, przebiegu lotu oraz uzyskanie ostatecznej opinii do mechanizmu i przyczyn zgonu, która zostanie wydana po przeprowadzeniu dodatkowych badań.

Prokuratura Okręgowa w Pozaniu fot. Wik-Hol Pomoc drogowa

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe