- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Prokuratura nadzoruje postępowanie w sprawie śmierci 52-letniego obywatela Ukrainy

Cały czas wyjaśniane są okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę na budowie marketu przy ulicy Zamkowej w Szamotułach.

52-letni pracownik z Ukrainy spadł z dachu, niestety mimo udzielonej pomocy, zmarł.

- Reklama -

O komentarz poprosiliśmy Prokuraturę Rejonową w Szamotułach oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach nadzoruje postępowanie dotyczące wypadku na budowie przy ulicy Zamkowej w Szamotułach w dniu 14 lipca 2018 roku. Śledztwo zostało wszczęte z art.220 par. 1 kk i art. 155 kk w zw. z art. 11 par. 2 k, to jest niedopełnienia obowiązków z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy i narażenia tym pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kumulatywnie z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia czy pokrzywdzony pracownik wykonywał pracę na budowie zgodnie z przepisami prawa pracy.” – przekazał nam Zastępca Prokuratora Rejonowego w Szamotułach Piotr Wochelski.

„Wypadek na budowie marketu w Szamotułach w dniu 14.07.2018 r.  jest aktualnie przedmiotem postępowania kontrolnego inspektora pracy. Wyniki kontroli, przyczyny wypadku, stwierdzone nieprawidłowości a także zastosowane przez inspektora środki prawne będą znane po zakończeniu kontroli.” -informuje Jacek Strzyżewski główny specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

Niestety nie udało nam się do chwili obecnej dowiedzieć co było prawdopodobną przyczyną wypadku oraz czy pracownik posiadał odpowiednie zabezpieczenia do pracy na wysokości.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe