- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Profilaktyka podczas festynów

Bezpieczeństwo na drodze było tematem przewodnim działań profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach podczas festynów, które w minioną sobotę odbyły się na terenie gminy. W działaniach uczestniczył Sierżant Pyrek.

W minioną sobotę (10 czerwca br.), policjantki z Szamotuł wspólnie z maskotką wielkopolskiej Policji- Sierżantem Pyrkiem – uczestniczyły w festynach zorganizowanych przez szkołę z Koźla oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Szamotułach.

- Reklama -

W trakcie pierwszego festynu policjantki miały zadanie praktyczne dla wszystkich jego uczestników. W Koźlu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w marszu przez las. Po drodze na rodziny czekały punkty z zadaniami. Pierwszym zadaniem czekającym na nich było prawidłowe przejście przez jezdnię, na której nie ma przejścia dla pieszych. Dodatkowym utrudnieniem były zaparkowane w pobliżu samochody. Nad prawidłowością przebiegu zadania czuwały policjantki razem z Sierżantem Pyrkiem, który w nagrodę za odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze rozdawał dzieciom odblaski.

Tego samego dnia, funkcjonariuszki wraz z Pyrkiem uczestniczyły w festynie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Tam dla dzieci, które chciały otrzymać profilaktyczny upominek, musiały stanąć przed zadaniem narysowania obrazka dotyczącego bezpieczeństwa. Również w tym zadaniu „królowała” tematyka bezpieczeństwa na drodze, gdyż dzieci z zapałem rysowały osoby przechodzące przez jezdnię w bezpiecznych miejscach, a także dzieci przewożone w pojazdach w fotelikach. W nagrodę maluchy dostawały m. in. elementy odblaskowe lub elementarze Sierżanta Pyrka.

Dodatkowo uczestnicy festynu mieli możliwość, aby zasiąść za kierownicę policyjnego radiowozu. Ta atrakcja cieszyła nie tylko dzieci, ale również i rodziców.

[Best_Wordpress_Gallery id=”120″ gal_title=”Profilaktyka festyny”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe