- Reklama -
17.6 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Próba samobójcza na jeziorze w Chojnie. Zadysponowano liczne służby

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek na Jeziorze Radziszewskim w Chojnie.

7 lipca o godz. 20.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o próbie samobójczej mężczyzny znajdującego się na środku Jeziora Radziszewskiego w miejscowości Chojno.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy z łodzią z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Chojno, OSP Wronki z łodzią, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu do zdarzenia zadysponował Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1 Poznań.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę, który znajdował się na łodzi ok. 200 m od brzegu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zwodowaniu łodzi, dopłynięciu do mężczyzny, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przetransportowaniu mężczyzny na brzeg – informuje PSP Szamotuły.

Jak informuje policja, 36-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, ze względu na stan emocjonalny, został przetransportowany do szpitala.

W trakcie prowadzonych działań zastępy z JRG 1 Poznań zostały zawrócone do jednostki.

W działaniach ratowniczych brało udział 26 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe