12.3 C
Szamotuły
czwartek, 1 października, 2020

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Szamotuły

Polecamy

Zaniedbane zwierzęta w gminie Obrzycko. Rolnikowi grozi do 3 lat więzenia

Wczoraj informowaliśmy o bulwersującej sprawie, którą ujawniło stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" oraz fundacja „Pańska Łaska”. Więcej informacji...

Dramat zwierząt pod Szamotułami. Handlarz zagłodził kilkanaście koni

W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" oraz fundacja "Pańska Łaska" przeprowadziły interwencję w jednej z wiosek...

Gm. Szamotuły. Droga Pamiątkowo – Rokietnica zostanie utwardzona

28 września Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na zadanie pod nazwą: "Budowa drogi dojazdowej...
Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

W deszczowe, poniedziałkowe popołudnie, w ramach cyklu otwartych spotkań z mieszkańcami naszego kraju, prezydent Andrzej Duda odwiedził Szamotuły.

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie (fot. Kancelaria Prezydenta RP)

- Reklama -

Wizyta rozpoczęła się na ulicy Dworcowej, gdzie Prezydent złożył wieniec pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Oficjalna część spotkania Andrzeja Dudy z mieszkańcami odbyła się przy Muzeum Zamek Górków. Została poprzedzona występem Zespołu Folklorystycznego Szamotuły oraz przemówieniem burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka, który wręczył Prezydentowi statuetkę „Wieża”

Od burmistrza Włodzimierza Kaczmarka Prezydent Andrzej Duda otrzymał statuetkę Szamotulska Wieża (fot. Kancelaria Prezydenta)

Podczas przemówienia, Prezydent odniósł się do historii regionu, mówił o dobrze rozwijających się okolicznych przedsiębiorstwach i niskiej stopie bezrobocia w powiecie.

Andrzej Duda podkreślił, że jednym z fundamentów silnego państwa jest min. dobrze wykształcona młodzież, a także silna rodzina. Wyraził poparcie dla, zapowiedzianych przez rząd, programów wspierających rodzinę.

Wśród licznie przybyłych mieszkańców, znaleźli się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy Prezydenta. Gwizdy niezadowolenia, przeplatały się z okrzykami zwolenników Dudy. Jedną z kwestii spornych była konstytucja. Lokalna grupa, okrzykami „Konstytucja!” okazaywała niezadowolenie z proponowanych przez władze zmian. Andrzej Duda odpowiedział, że zmiany w konstytucji są konieczne: „Wierzę w to, że taka konstytucja powstanie i mam nadzieję, że będzie to konstytucja taka, jakiej państwo będziecie chcieli” . Zapowiedział referendum konstytucyjne oraz apelował do zebranych, aby wzięli w nim udział. „Wierzę, że jeszcze w tym roku odbędzie się referendum w sprawie zmian w konstytucji”powiedział Andrzej Duda.

Na zakończenie spotkania, Andrzej Duda postanowił, już mniej oficjalnie, porozmawiać ze zgromadzonymi mieszkańcami.

Prezydent nie unikał kontaktu z mieszkańcami. (fot. Kancelaria Prezydenta RP)

Nie obyło się też bez drobnych zgrzytów, część mieszkańców narzekała na kontrolujących funkcjonariuszy, którzy nie pozwolili wnieść na teren Zamku własnych transparentów, uważając patyki, do których są przytwierdzone za niebezpieczne. Jednocześnie wpuścili mnóstwo osób z, równie niebezpiecznymi, parasolkami. Mieszkańcy narzekali na paraliż komunikacyjny podczas przejazdu prezydenta, zamknięta była część dróg w centrum miasta oraz występowały utrudnienia na trasie Szamotuły – Poznań.

[Best_Wordpress_Gallery id=”514″ gal_title=”Wizyta prezydenta w Szamotułach”]

 

1 KOMENTARZ

0 0 głos
Oceń artykuł
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Długopis Adrian odegrał kolejne przedstawienie pt. „Jestem prezydentem”. Wielkopolanie w powstaniu nie walczyli o państwo rządzone przez bezwolne miernoty, sterowane przez chorego z nienawiści kacyka. Powstańcy pogoniliby Adriana, Kaczenkę, Pawłowicz, Piotrowicza i resztę tej wschodniej hołoty.

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Zderzenie dwóch aut w gminie Ostroróg

W środę, 30 września około godziny 17:00 doszło do zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Dobrojewo.

Policjanci ostrzegają przed internetowymi oszustwami. Poznanianka straciła kilkaset tysięcy złotych!

Policjanci z Poznania prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa. Poznanianka otrzymała wiadomość SMS od rzekomego kuriera z linkiem i prośbą o uregulowanie...

Zaniedbane zwierzęta w gminie Obrzycko. Rolnikowi grozi do 3 lat więzenia

Wczoraj informowaliśmy o bulwersującej sprawie, którą ujawniło stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt" oraz fundacja „Pańska Łaska”. Więcej informacji o interwencji przekazała nam dzisiaj...

Szamotuły. Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce siatkowej [PROGAM]

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, iż miasto Szamotuły zostało wybrane na organizatora turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów młodszych 2020. Sponsorem rozgrywek jest...

Szamotuły. Wjechał w barierkę przy kościele. Miał 3 promile!

W miniony weekend szamotulscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i doprowadził do kolizji.Do...

Więcej artykułów

- Reklama-