- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
piątek, 8 grudnia, 2023

Pamiątkowo: Samochód wjechał pod pociąg

Do groźnego wypadku doszło około godziny 13:30 na przejeździe kolejowym w Pamiątkowie.

Jak udało nam się ustalić, samochód osobowy marki VOLVO wjechał pod pociąg osobowy relacji Świnoujście – Poznań.

- Reklama -

28-letni kierowca, mieszkaniec sąsiedniej miejscowości, został ciężko ranny, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by wydobyć poszkodowanego z pojazdu.

Na razie nie znamy szczegółowego przebiegu zdarzenia. W momencie wypadku rogatki na przejeździe kolejowym były uszkodzone.

Ruch pojazdów i pociągów był wstrzymany przez kilka godzin.

Aktualizacja 17.04

Info z KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda):

„Wczoraj (16 kwietnia br.), około godziny 13.25 dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Pamiątkowie. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów z Szamotuł.

Jak się okazało, 28-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, który kierował samochodem marki Volvo, na przejeździe kolejowym wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Na miejscu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, po czym w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Policjanci szamotulskiej drogówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną. Dochodzeniowiec przesłuchał też świadków wypadku. Czynności na miejscu nadzorował prokurator.

Przypuszczalnie, do zdarzenia mógł się przyczynić brak szczególnej ostrożności i niedostosowanie do znaku „STOP”. Przejazd w Pamiątkowie posiada rogatki oraz sygnalizację świetlną, jednak w dniu zdarzenia zabezpieczenia te były uszkodzone (na co wskazywały tablice informacyjne znajdujące się pod znakiem „STOP”).

Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania.”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe