- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Prezes PSL odwiedził szamotulski szpital

Na zaproszenie Starosty Szamotulskiego – Józefa Kwaśniewicza, Szpital Powiatowy w Szamotułach odwiedził Poseł na Sejm RP i Prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz. Towarzyszył jemu Krzysztof Paszyk, Poseł na Sejm RP. Goście zwiedzili m.in. najnowszy budynek szpitala, gdzie mieszczą się poradnie czy sterylizatornia. Prezes PSL, który jest z zawodu lekarzem, chwalił szamotulski szpital, twierdząc, że posiada on najnowocześniejszą sterylizatornię, jaką kiedykolwiek widział.

Nie jest to pierwsza wizyta polityków w szpitalu, który wcześniej gościł zarówno przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej. Placówka w Szamotułach jest pokazywana w regionie jako przykład dobrze zarządzanego szpitala, który wyszedł z zadłużenia i rozpoczął inwestycje m.in. w infrastrukturę, sprzęt czy kadry.

- Reklama -

Wizyta miała na celu m.in. zapoznanie się z inwestycjami z zakresu służby zdrowia zrealizowanymi przez samorząd powiatowy. W trakcie krótkiego spotkania z przedstawicielami mediów Prezes PSL podkreślił wagę, jaką ma wkład środków własnych starostwa w modernizację szamotulskiego szpitala. Odniósł się ponadto do zmian w systemie służby zdrowia, które obciążają finansowo placówki takie jak np. Szpital Powiatowy.

Spotkanie zakończył krótki briefing prasowy z pytaniami o kierunki reform w służbie zdrowia.

Informacja prasowa SP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe