- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Pożar na terenie tartaku w Obrzycku

Polecamy

W poniedziałek, 28 czerwca o godz. 11.02 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie tartaku w miejscowości Obrzycko na ul. Szamotulskiej.

Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Piotrowo, OSP Ostroróg, OSP Wronki oraz policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie na terenie tartaku. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru w przewodzie kominowym oraz świetlików na dachu.

- Reklama -

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się dach, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

W działaniach gaśniczych brało udział 9 zastępów (32 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policja.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -