- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Pożar budynku mieszkalnego we Wronkach

W niedzielę, 6 listopada o godzinie 14.38 dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego we Wronkach.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, trzy zastępy OSP Wronki oraz jeden zastęp OSP Amica.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie na poddaszu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem służb – nie odnieśli obrażeń.

- Reklama -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu ratowników do budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się strop, wycięciu desek stropowych na poddaszu, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu budynku pod kątem gazów niebezpiecznych – nie stwierdzono zagrożenia – informuje OSP Amica.

W działaniach brało udział również pogotowie energetyczne. Na miejsce przybył dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe