- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Pożar budynku mieszkalnego w Samołężu. Straty oszacowano na ok. 200 tys. złotych

W piątek, 16 grudnia o godzinie 22.01 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Samołęż.

Na miejsce zadysponowano trzy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Wronki, OSP Samołęż, OSP Obrzycko, OSP Bobulczyn oraz powiadomiono pogotowie energetyczne i policję.

Przybyli na miejsce strażacy zastali pożar części mieszkalnej oraz gospodarczej budynku. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej.

- Reklama -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wejściu do budynku w aparatach OUO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, rozebraniu drewnianej konstrukcji ścian i stropów, oddymieniu i przewietrzeniu budynku mieszkalnego, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz detektorem wielogazowym pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Spaleniu uległa cześć mieszkalna oraz gospodarcza budynku. Straty wyniosły ok. 200 tys. złotych, natomiast uratowano mienie o wartości ok. 200 tys. złotych.

Działania gaśnicze trwały blisko 3 godziny. Uczestniczyło w nich 30 ratowników z PSP i OSP, a także policja i pogotowie energetyczne.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe