- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Powstanie droga rowerowa Piaskowo – Kępa

Sukcesem zakończyła się aplikacja o kolejne środki unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Tym razem dofinansowaniem objęty zostanie projekt budowy drogi rowerowej łączącej miejscowości Piaskowo i Kępa.

Kwota dofinansowania przyznana Miastu i Gminie Szamotuły to aż 1 148 553,99 zł. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 1 387 550,00 zł. Realizację zadania zaplanowano na rok 2019. Inwestycja obejmie m.in.: wykonanie drogi rowerowej, parkingu typu Bike&Ride (wyposażonego w zadaszoną wiatę na rowery i stojaki rowerowe), wiaty przystankowej i oświetlenia drogowego. Nowością będzie oznakowanie drogi, które pokryte będzie nawierzchnią fluorescencyjną zwiększającą czytelność znaków po zmroku.

- Reklama -

Realizacji inwestycji towarzyszyć będzie szereg działań o charakterze promocyjnym. Będą tablice informacyjne, zostaną wydrukowane ulotki i folder, zawierający szczegółową i zaktualizowaną mapę dróg i infrastruktury rowerowej. Dla internautów przygotowany zostanie zaktualizowany serwis rowerowy naszego miasta i gminy. I oczywiści rajdy – na które już dzisiaj zapraszamy!

Warto przypomnieć, że taki sukces projektu był możliwy dzięki wsparciu mieszkańców – którzy zlożyli ponad 2300 deklaracji poparcia! Dziękujemy !

UMiG

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe