- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Powstała Wielkopolska Baza Dróg Rowerowych!

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu zakończyło prace dotyczące tworzenia Wielkopolskiej Bazy Dróg Rowerowych (WBDR). W procesie aktualizacji pozyskano dane z wszystkich jednostek samorządu powiatowego i gminnego, Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie zgromadzono i przetworzono dane o ponad 2 tysiącach odcinków dróg rowerowych. Wszystkie dane zostały wprowadzone do WBDR i opublikowane w aplikacji mapowej na stronie internetowej Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego w Poznaniu wraz z informacją o stanie infrastruktury dróg rowerowych w regionie.

„Zakończyliśmy prace nad Wielkopolską Bazą Dróg Rowerowych, 𝙢𝙖𝙥𝙖̨ 𝙯𝙖𝙬𝙞𝙚𝙧𝙖𝙟𝙖̨𝙘𝙖̨ 𝙥𝙤𝙣𝙖𝙙 𝟮 𝙩𝙮𝙨𝙞𝙖̨𝙘𝙚 𝙙𝙧𝙤́𝙜 𝙧𝙤𝙬𝙚𝙧𝙤𝙬𝙮𝙘𝙝 𝙬 𝙒𝙞𝙚𝙡𝙠𝙤𝙥𝙤𝙡𝙨𝙘𝙚!

- Reklama -

Tworzyliśmy ją, myśląc właśnie o rowerzystach oraz całych rodzinach i seniorach, którzy przemieszczają się jednośladem. Ta nowa mapa rowerowa jest dostępna online, więc zawsze mieszkańcy będą wiedzieć, gdzie dalej podążać za swoją rowerową pasją czy też drogą do wskazanego miejsca – mówi Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i dodaje, że tworząc mapę wiemy dokładnie, gdzie mamy możliwości inwestycyjne łączenia kolejnych odcinków!

Celem WBDR jest inwentaryzacja oraz stały monitoring sieci dróg rowerowych, a także wsparcie i koordynacja procesu planowania rozwoju infrastruktury dla ruchu rowerowego na wszystkich poziomach zarządzania.

Mapa dostępna jest pod linkiem: https://wbpp-poznan.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=ee1482afe4af4ee6a434c68906af13a6

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe