- Reklama -
0.6 C
Szamotuły
środa, 7 grudnia, 2022

Powstaje Powiatowy Przesyłowy Punkt Pomocy Humanitarnej, uruchomiono powiatową infolinię dla uchodźców

Powiat Szamotulski prowadzi działania mające na celu wsparcie uchodźców z Ukrainy.

1 marca 2022 r. odbyło się spotkanie Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak z dyrektorami jednostek organizacyjnych Powiatu zaangażowanych w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Podczas spotkania omówiono następujące zagadnienia:

  1. Powiatowy Przesyłowy Punkt Pomocy Humanitarnej powstaje w Szamotułach przy ul. Zamkowej, w obiektach Zespołu Szkół Nr 2. Do Punktu tego przyjmowane będą produkty i środki, które zostaną przekazane dla osób potrzebujących w Ukrainie. Przekazywanie zebranego asortymentu do Puntu Przesyłowego koordynować będziemy z instytucjami gminnymi. Punkt rozpocznie swoją działalność w piątek 4 marca 2022 roku.
  2. Dyrektor Szpitala Powiatowego zobowiązał się do przygotowania informacji o dostępnej dla uchodźców pomocy medycznej oraz szczepieniach przeciw COVID-19. Pełne informacje dostępne będą od jutra na stronie internetowej szpitala oraz powiatu.
  3. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przekazała informacje o uruchomieniu dla dzieci uchodźców doraźnej pomocy psychologicznej i pedagogicznej. W celu uzyskania pomocy w tym zakresie kontaktować należy się pod numerami 664 064 138 lub 67 25 40 353.
  4. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach zobowiązała się do przygotowania informacji o zatrudnianiu uchodźców chcących podjąć pracę w Polsce. Kontakt do urzędu pracy w tym zakresie pod numerem 604 931 488.
  5. Uruchomiona została powiatowa infolinia dla uchodźców. Telefon 61 10 18 146 czynny jest obecnie w dni robocze w godz. 8-15.

Wszystkie bieżące i aktualne informacje dotyczące pomocy dla uchodźców publikowane będą na stronie www.powiat-szamotuly.pl w zakładce Pomoc dla Obywateli Ukrainy

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe