2.7 C
Szamotuły
czwartek, 21 stycznia, 2021

Powrót do szkół po feriach? Rząd podjął decyzję

Polecamy

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adama Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformowali o decyzjach rządu w sprawie dalszego funkcjonowania szkół w okresie pandemii.

Adam Niedzielkski poinformował, że od 18 stycznia do szkół wrócą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. -Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował minister zdrowia. – Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli – mówił na konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek.

- Reklama -

Ponadto poinformowano o utrzymaniu wszystkich aktualnie obowiązujących obostrzeń do końca stycznia. Nauka stacjonarna w szkołach będzie odbywała się w ścisłym reżimie sanitarnym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Koronawirus w powiecie szamotulskim. Aktualne dane – 20.01.2021

Przedstawiamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji epidemiologicznej m.in. w powiecie szamotulskim. Ile osób zaraziło się ostatniej doby koronawirusem Sars-CoV-2? Koronawirus w Polsce W Polsce w...