- Reklama -
21.2 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Wczoraj, w Gimnazjum w Pniewach został rozegrany Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych i 5 szkół gimnazjalnych. Po raz kolejny zwyciężyły szkoły z Wronek i z Nowej Wsi.

Policjanci z szamotulskiej drogówki po raz kolejny zaangażowali się w udział w Powiatowym Finale Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Finał odbył się wczoraj (25 kwietnia br.). Dzięki życzliwości i pomocy Pani Dyrektor, wydarzenie ponownie odbyło się w Gimnazjum w Pniewach.

Celem powyższych działań jest podnoszenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie zwiększanie poczucia bezpieczeństwa na drogach.

- Reklama -

Założeniem turnieju jest również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Pośrednio popularyzacja turnieju wpływać może również na rozpowszechnienie roweru jako środka transportu oraz rekreacji i sportu. Powiatowy finał stanowi eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł razem z Naczelnikiem asp. sztab. Krzysztofem Stanisławiakiem. W otwarciu finału uczestniczył pan Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach oraz Zastępca Burmistrza Pniew Pan Józef Ćwiertnia.

Przed uczestnikami turnieju stanęły trzy zadania. Każdy uczeń musiał rozwiązać test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Druga część turnieju to zajęcia praktyczne. Uczestnicy musieli też wczuć się w rolę osób ratujących ludzkie życie w trakcie konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy- w tym etapie oprócz policjanta sędziami byli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Ostatnim etapem był tor przeszkód, który uczestnicy pokonywali na rowerze. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne odwołana została ostatnia konkurencja- miasteczko ruchu drogowego. Uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności.

Punkty ze wszystkich etapów zostały zsumowane i wyłoniono zwycięzców. Miejsca na podium w kategorii szkół podstawowych zajęły drużyny ze szkół podstawowych w Nowej Wsi (miejsce I), w Chełmnie (miejsce II) i w Pniewach (miejsce III). W kategorii szkół gimnazjalnych najwyższe miejsca zajęły drużyny z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach (miejsce I), Gimnazjum w Grzebienisku (miejsce II) oraz Gimnazjum im. ks. kan. M. Maciejewskiego w Pniewach (miejsce III).

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Pan Kazimierz Michalak oraz gospodarz miejsca, w którym odbył się finał- Pani Maria Papis Dyrektor Gimnazjum w Pniewach.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe