- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Kolejny sukces Adrianny Janowicz

Świetne wieści napłynęły w weekend z Nassau, gdzie w dniach 22 – 23 kwietnia rozgrywane były międzynarodowe zawody lekkoatletyczne IAAF World Relays 2017. Wraz z polską kadrą narodową do stolicy Bahamów poleciała również Adrianna Janowicz, zawodniczka MKS „Baszta” Szamotuły, podopieczna trener Janiny Zielińskiej. Ada po raz kolejny udowodniła, że określenie „nadziei polskiej lekkoatletyki”, jakim często się nią określa, nie jest żadną przesadą.

Polska sztafeta 4×400 m w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Adrianna Janowicz i Justyna Święty znakomicie rozpoczęły rywalizację w Nassau. „Wygrały swoją serię eliminacyjną z wynikiem 3:29.42 i jednocześnie zapewniły Polsce kwalifikację w tej konkurencji do lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, (5-13 sierpnia). W finale zaś Polki pobiegły jeszcze lepiej, finiszując z czasem 3:28.28. Szybsze były tylko Amerykanki, a ich wynik – 3:24.36 – jest najlepszym w tym roku na świecie. Podium uzupełniły Jamajki (3:28.49). Warto przy tym podkreślić, że 2. miejsce polskiej sztafety to najlepszy wynik osiągnięty przez drużynę ze Starego Kontynentu w całej krótkiej historii biegu 4×400 m podczas IAAF World Relays” – tak o występie Polek na Bahamach pisze „Głos Koszlaiński”.

Świetny występ Adrianny to bez wątpienia powód do ogromnej dumy dla całego Powiatu Szamotulskiego. Radości i zadowolenia nie kryje również trenerka zawodniczki z MKS „Baszta” Szamotuły Janina Zielińska. Jak sama mówi, wynik uzyskany przez Adę i spółkę, to owoc tytanicznej pracy na treningach. Jest dumna z faktu, że może szkolić lekkoatletkę i obserwować kształtowanie jej umiejętności oraz talentu.

- Reklama -
Starostwo Powiatowe//Fot. Justyna Święty

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe