- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Powiatowa Spartakiada Zimowa

W niedzielę 10 lutego w szamotulskiej hali „Nałęcz” odbyła się Powiatowa Spartakiada Zimowa w ramach Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego Gmin o Puchar Starosty Szamotulskiego.

Zawodnicy rywalizowali w wieloboju rodzinnym, wieloboju rekreacyjnym, rzutach karnych do bramki, podnoszeniu ciężarka, rzucie lotką i przeciąganiu liny. Wielobój rodzinny wygrała rodzina z Szamotuł – Knutowicz Julita, Albert i Wiktoria. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Ostroróg, a trzecie Pniewy.

W wieloboju rekreacyjnym pierwsze miejsce zajęli Reprezentanci Miasta i Gminy Pniewy Róża Kwiatkowska i Bartosz Witczak, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Miasta i Gminy Ostroróg, a na trzecim Miasta i Gminy Szamotuły. Rzuty karne do bramki najlepiej wykonali Nicola Gierczyńska i Igor Knutowicz z Szamotuł, drugie miejsce Ostroróg, trzecie Pniewy.

- Reklama -

W podnoszeniu ciężarka pierwsze miejsce wywalczyli Janusz Ciozda i Daniel Hahuj z Ostroroga. Na drugim miejscu byli zawodnicy z Szamotuł, a na trzecim z Pniew.

Rzut lotką wygrali Anna Zaporowska i Aleksander Zaporowski z Pniew, Drugie miejsce Ostroróg i trzecie Szamotuły.

W przeciąganiu liny zwyciężyli siłacze z Ostroroga: Krzysztof Szalk, Damian Banach i Robert Kaczmarek. Szamotuły zajęły drugie miejsce, a trzecie Pniewy.

W klasyfikacji końcowej na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Miasta i Gminy Ostroróg, drugie miejsce przypadło Miastu i Gminie Szamotuły. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Miasta i Gminy Pniewy.

Najlepsi będą reprezentować Powiat Szamotulski podczas Wojewódzkiej Spartakiady Zimowej w Golinie 3 marca, w ramach Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe